Rozmarinų eterinis aliejus 5ml

Kilmės šalis: Tunisas

Rozmarinas natūraliai paplitęs visoje Europoje, bet labiausiai arčiau jūros. Augalo pavadinimas, sudarytas iš dviejų lotyniškų žodžių ros ir marinus reiškia "jūros ašara".

Manoma, kad rozmarinas pirmą kartą buvo išaugintas Anglijoje dar XIV amžiuje. Jo atmintį stiprinančios savybės ateina net iš senovės Graikijos, kur studentai nešiodavo rozmarinų vainikus ir tikėdavo, kad tai jiems padės per egzaminus. Senovės Graikijos šventovėse vietoje smilkalų buvo deginamos žalių rozmarinų šakelės. Romėnai taip pat laikė šiuos augalus šventais. Rozmarinas buvo deginamas ir norint išvalyti patalpų orą po segančių žmonių apsilankymo. Nuo seno rozmarinas žmonėms simbolizavo meilę, ištikimybę, draugystę ir ilgą laiką buvo naudojamas tiek gimimo, tiek laidotuvių ceremonijų metu. Jis yra vienas iš pirmųjų augalų, pradėtų naudoti medicinoje.

Yra žinoma gausybė rozmarinų teigiamų savybių ir panaudojimo būdų:

 • Atpalaiduoja raumenis, mažina raumenų skausmus. Jis yra geras analgetikas, neturintis raminamojo poveikio, kaip daugelis kitų skausmą malšinančių eterinių aliejų;
 • Plačiai naudojamas plaukų priežiūrai. Nuolat naudojant plaukų priežiūros priemones su rozmarinų eteriniu aliejumi, teigiamai veikiamas plauko fulikulas, todėl plaukai auga sveikesni ir ilgesni. Manoma, kad naudojant rozmarinus sumažėja plaukų slinkimas, atitolinamas plaukų žilimas, drėkinama galvos oda, sumažėja pleiskanų arba jos visiškai išnyksta;
 • Aliejus padeda kovoti su egzema, dermatitu, odos pažeidimais, riebia oda.
 • Šis eterinis aliejus plačiai naudojamas esant peršalimui, viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomams lengvinti. Rozmarinų eterinis aliejus turi antibakterinių, antiseptinių savybių, palengvina kvėpavimą, skatina atsikosėjimą. Taip pat valo orą epidemijų metu. Rozmarinų eterinį aliejų galima maišyti su eukalipto ar pipirmėčių eteriniais aliejais. Jis stiprina imuninę sistemą, padeda esant astmai, bronchitui, sinusitui, kokliušui, peršalimo ligoms.
 • Rozmarinas gali būti ir dezinfekcinė priemonė, todėl juo praturtinami burnos skalavimo skysčiai, nes natūraliai panaikina blogą burnos kvapą;
 • Naudojamas kaip oro gaiviklis, neutralizuoja bakterijas;
 • Aliejus stimuliuoja centrinę nervų sistemą ir smegenų veiklą, gerina atmintį. Harvardo universiteto atliekamas tyrimas įrodė, kad rozmarinų aromatas padeda susikoncentruoti, įsiminti informaciją, todėl studentai, garinę rozmarinų eterinį aliejų, geriau išlaikė egzaminus, gavo geresnius testų vertinimus;
 • Aromatinės vonios su rozmarinų aliejumi – puiki jauninamoji ir atpalaiduojamoji priemonė, nes gerina odos būklę, skatina ląstelių atsinaujinimą, šlakų šalinimą iš organizmo bei malšina raumenų ir menstruacinius skausmus. Tačiau eterinį aliejų reikėtų praskiesti su nedideliu kiekiu bazinio aliejaus, kad nesudirgintų odos.
 • Rozmarinas – „širdies žolelė“, jis gerina kraujotaką, stiprina širdies raumenį. Eterinis rozmarinų aliejus tonizuoja venų sienelių raumenis, numalšina varikozinių venų uždegimą ir flebitą. Tačiau šio eterinio aliejaus nepatariama vartoti žmonėms, turintiems aukštą kraujo spaudimą.
 • Rekomenduojamas esant skausmingoms menstruacijoms, ciklo sutrikimams, migrenai, galvos skausmams ir svaigimui, neuralgijai;
 • Nėštumo metu naudoti nerekomenduojama.

Naudojimas:

Inhaliacijoms: 2-3 lašus rozmarinų eterinio aliejaus įlašinti į indą karšto vandens, apsigaubti rankšluosčiu ir 5-7 min. kuo giliau kvėpuoti. Būti užsimerkus.

Garinimui: į ant žvakės šildomą vandenį įlašinti 2-3 lašelius eterinio aliejaus ir pagarinti patalpoje, kurioje yra sergantis žmogus. Tai palengvins kvėpavimą, dezinfekuos patalpas, padės greičiau pasveikti.

Kosmetikoje: rozmarinų aliejus rekomenduojamas odos priežiūrai, stiprinant plaukus. Įlašinkite 4-5 lašelius į kūno ar plaukų priežiūros priemonę.

Rozmarinų eterinis aliejus nerekomenduojamas nėštumo metu ir vaikams iki 6 metų bei žmonėms, sergantiems epilepsija, hipertonija.

Rozmarinų alchemija: rozmarinų eterinis aliejus dera su pipirmėtės, bergamotės, levandų, baziliko, citrinų, eukalipto, kvapiųjų šalavijų eteriniais aliejais.

4.50€